ساخت بزرگترین پل خورشیدی جهان در لندن به پایان رسید

کار بر روی آنچه که در حال حاضر بزرگترین پل خورشیدی در جهان است به پایان رسید. پل Blackfriars ، بخشی از ایستگاه Blackfriars در لندن، با 4400 پانل های فتوولتائیک، تخمین زده می شود که انتظار می رود به منظور کاهش انتشار 511 تن (563 تن) CO2 در سال  نصب شده است. کار در بهار سال 2009 آغاز شد و ایستگاه عملیاتی در زمان بازی های المپیک 2012 کامل شد. با نصب پانل خورشیدی کامل در مارس 2013. این پروژه در حال حاضر در حال بهره برداری می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نصب پانل های خورشیدی بمنظور توسعه ایستگاه Blackfriars، شامل یک ورودی جدید در ساحل جنوبی رودخانه تیمز و یک ایستگاه زیرزمینی جدید که توسعه و بهبود یافته بود. این ایستگاه بخشی کلیدی از برنامه 6.5 میلیارد پوند معادل ($ 10720000000) دلار آمریکا شرکت Thameslink، که با هدف افزایش ظرفیت قطار در یکی از شلوغ ترین ایستگاههای راه آهن در اروپا می باشد که در حال حاضر در حال اجرا از شمال به جنوب از مرکز لندن است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


مجموعه ای از  250 پانل Wp خورشیدی پاناسونیک  که بر روی بزرگترین پل در جهان، به مساحت 6000 متر مربع (19685 فوت مربع) نصب شده است. حداکثر خروجی آن حدود 1.1 MWp ( مگاوات در پیک) برآورد شده و انتظار می رود برای تولید 900000 کیلووات ساعت برق در هر سال - بیش از نیمی از مقدار قدرت مورد نیاز ایستگاه باشد.

 

 

 


ترجمه به فارسی: شهرام مرادی

 

 

 

منبع:

 

http://www.networkrailmediacentre.co.uk/News-Releases/World-s-largest-solar-powered-bridge-makes-Britain-s-biggest-brew-for-commuters-1fa1.aspx


برچسب‌ها: بزرگترین پل خورشیدی جهان, largest solar, powered bridge, Blackfriars